Pühad möödusid metsas matkates

Üle pika aja sain jälle veeta pikemalt aega looduses. Seekord käisime Saaremaad avastamas koos Karl Jakob Toplaane (https://toplaanfoto.wordpress.com/) ja Hans Markus Antsoniga (http://hmantson.tumblr.com/).

DSC_2192-3-3.jpg

Esimene päev (13.04) algas suhteliselt hilja, Hans jõudis Kuressaarde kohale kesköö paiku. Sõitsime siis edasi Viidule. Pakkisime asjad lahti, puhusime törts juttu.  Järgnes matk rappa, kus Hans läks tedrevarjesse. Teepeal nägime mäkra, kuid pildi tegemiseks oli liiga pime. Rabas oli imeilus – kuu paistis ja valgustas keskkonda päris kõvasti, sookail lõhnas tugevalt ja kõik oli härmas. Jätsime Hansu varjesse külmetama ja suundusime Jakobiga tagasi, Viidule jõudsime umbes kl 03:40 öösel.

Järgneval päeval käisime niisama Viidumäel ringi, väga linde-loomi ei näinud.

DSC_2184-1-3DSC_2198-4-3DSC_2260-7-3

Õhtuks oli plaan minna Harilaidu loojangut pildistama, sest ilmateade lubas pilvi ja päikest – loojangupiltide jaoks ideaalne. Muude sättimiste ja pakkimise tõttu jõudsime Harilaidu 30min hiljem kui algselt plaanisime. Kell oli siis kolmveerand seitse. Päike piilus veel kuidagi pilve tagant, aga näha oli, et kisub pilve. Kuid otsustasime sellest mitte hoolida, asusime siiski mööda poolsaare läänekallast majaka poole teele. Teepeal tegime mitu peatust, vesi oli jubeägeda värviga. Sarnanes lõunamaa erksinistele vetele. Kahjuks oli seda originaalset värvi läbi pildi teieni raske edasi tuua.

DSC_2319-10-3.jpg

Matk majakani oli pikk, minule tundus see pikem kui kunagi varem. Lõpuks paistis mändide vahelt see majakas. Võidurõõm oli suur – lõpuks kohal. Läksime majaka all oleva laevavraki juurde, mida saaks pildil esiplaanile sättida. Esmapilgul tundus taevas täiesti mõttetult sombune, kui terasemalt vaadates olid taevas väga omapärased tumedad pilvekäharad.

DSC_2394-12-3DSC_2402-13-3DSC_2424-15-3

Alles siis kui pildistada enam ei viitsinud, kaamera ära panin, sain aru, et käed olid suht külmunud. Läksime siis vana majakavahi maja müüride vahele tuulevarju. Toit pole kunagi varem veel nii hästi maitsenud… Pirukaid nosides ilmus kohale ka üks kivitäks, tahtis kangesti varemetele maanduda, aga me olime ju ees. Vabastasime maja, lasime täksi koju. Edasi algas väsitav matk – parklasse auto juurde. Teepeal läks üsna pimedaks, silm vaevalt seletas, õnneks polnud puude vahel tuult. Tegime vahepeal mitu puhkepausi. Kilomeetrid venisid ikka korralikult, aga lõpuks paistis lage väli. Sealt ühe, sada meetrit veel metsavahel ja olimegi kohal. Kell oli 22:30 paiku, väsimus kippus peale.

Järgmine hommik sättis Hans ennast jälle kella 3 paiku varjesse, meie Jakobiga läksime muudesse rabadesse tetresid otsima. Üllatuseks leidsime kohe esimesest raba potensiaalse mänguplatsi koos ekskrementidega. Miinuseks varje paigaldamisel oli ainult see, et raba polnud väga lage. Liikusime edasi. Järgmisse rappa jõudsime liiga hilja, tedred olid mängu juba lõpetanud. Kuid selle aasta esimesed liblikad nägin ära.

DSC_2459-19-2.jpg

Vaatamata tetrede mittenägemisele saime väga ilusa vaatemängu osaliseks – keset aprilli sajab laia lund.

DSC_2534-23-2.jpg

Matkasime mööda raba edasi, üpris vesine ja märg oli (minul otseloomulikult olid kummikud katki läinud eelneval päeval). Natuke maad edasi, täiesti ootamatult nägime ka ühte teist fotograafi paksu lumekardina taha kadudes, kes arvatavasti tuli ka tetresid pildistamast.

Õhtul käisime veel Kuressaare lähedal, Hans külastas ujuvvarjet. Plaan oli veel minna Loona mõisa puudealleed pildistama koos tähistaevaga. Plaan saigi teoks.

DSC_2558-1-3.jpgDSC_2566-2-3DSC_2568-3-3

Tagasiteel oli vast selle reisi kõige põnevamad 20 minutit. Nägime ära 10-pealise metsseakarja (praeguseks on ta Eestis juba harvemalt kohatav) ning Hansu rõõmustuseks otsustasid end näidata ka Saaremaa tunnusliigi – punahirve – 8 esindajat. Võib öelda, et õhtu oli korda läinud.

Kuna eelnevatest päevadest oli väsimus suur, siis varahommikust metsaminekut ei planeerinud. Päeval käisime veel korra Rauna vaatetornis ja pildistasime lilli, aga midagi rohkemat ei jõudnudki. Sõitsime Kuressaarde ja saatsime Hansu Tartu poole teele, läbi see matk oligi…

Oli üks kordaläinud nädalavahetus!

P.S. Vaadake kindlasti ka Hansu ja Karl Jakobi kodulehele 😉

http://hmantson.tumblr.com/
https://toplaanfoto.wordpress.com/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s